2013-02-17 Harmonogram - turnaj Myjava.doc (114 kB)
Propozicie - Turnaj Myjava 2013-02-17.doc (41 kB)

A skupina: SPARTAK MYJAVA; SFM SENEC; TEMPO PARTIZÁNSKE; FK PÚCHOV

B skupina: FC SPARTAK TRNAVA; MFK TOPOĽČANY; DOMINO BRATISLAVA;
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
MYJAVA CUP 2013 - propozície

Halový futbalový turnaj prípraviek U10

Organizátor: SPARTAK MYJAVA a.s.

Veková kategória: U-10, hráči narodení po 1.1.2003 a mladší (na požiadanie musí družstvo
predložiť platný registračný preukaz hráča)

Dátum a čas konania: 17.02.2013 (nedeľa) od 08:00 do 15:00

Miesto konania: Mestská športová hala v Myjave, ul. M. Marečku (pri futbalovom štadióne)

Rozhodca: zabezpečí organizátor

Zúčastnené teamy: SPARTAK MYJAVA; FC SPARTAK TRNAVA; MFK TOPOĽČANY;
SFM SENEC; TEMPO PARTIZÁNSKE; FK PÚCHOV; DOMINO BRATISLAVA; FC
BANÍK HORNÁ NITRA

Hrací systém a pravidlá:

8 družstiev: dve skupiny A a B, v ktorých sa odohrajú zápasy každý s každým. V prípade
rovnosti bodov o umiestnení rozhoduje:

1.vzájomný zápas
2. rozdiel skóre
3. vyšší počet strelených gólov
4. pokutové kopy – rozstrel
5. ak s rovnakým počtom bodov je viac družstiev ako dve, rozhoduje mini tabuľka iba
z týchto družstiev.
6. žreb

Podľa poradia v skupinách sa odohrajú zápasy o umiestnenie na 5.-8.mieste (4.A- 3.B, 3.A-
4.B). Víťazi týchto zápasov si zahrajú o 5.miesto a porazení o 7. miesto. Prvý dvaja zo
skupín odohrajú semifinálové zápasy (1.A – 2.B, 1.B – 2.A) o postup do finále a porazení
odohrajú zápas o 3. miesto (v prípade nerozhodného výsledku vo všetkých zápasoch „play
off“ nasledujú pokutové kopy – 3 na každej strane, potom formou „dáš – nedáš“).

Počet členov jedného družstva: 13 hráčov + 2 realizačný tím

Počet hráčov na hracej ploche: 4+1 (striedanie priebežne aj počas neprerušenej hry)

Hrací čas: 1x18 minút (na výmenu družstiev na hracej ploche je stanovený čas 2 minúty)

Hracia plocha: rozmery hádzanárskeho ihriska, hádzanárske bránky, na oboch stranách sa
hrá na čiary.

Brankár rozohráva po prerušení hry (kop od brány) len do polovice ihriska (neplatí v prípade,
ak je už lopta v hre). (Rukou nemôže vyhodiť loptu cez polovicu ihriska v žiadnom prípade).
Pokutový kop sa zahráva zo vzdialenosti 7m.
Postavenie brániacich hráčov je vo vzdialenosti minimálne 5m.
Autové vhadzovanie sa rozohráva nohou.
Po dotyku lopty o strop rozohráva súper z polovice ihriska.
Čas sa pri prerušení hry nezastavuje. (len na žiadosť rozhodcu pri ošetrení hráča).
Žltá karta - hráč je vylúčený na 2 minúty. Ak počas oslabenia družstvo obdrží gól, vylúčený
hráč sa môže vrátiť do hry.
Červená karta- hráč je vylúčený na 2 minúty a do zápasu už nemôže zasiahnuť, a má stop
aj na 1 nasledujúci zápas. Družstvo hra v oslabení 2 minúty bez ohľadu či obdržalo gól.
(Červená karta sa udeľuje len za obzvlášť zákerné, zdravie ohrozujúce fauly.)
Ostatné pravidlá sú zhodné so štandardnými pravidlami futbalu.

Ceny: všetky zúčastnené družstva získajú diplom, prvé tri družstva získajú poháre a medaily,
a ocenení bude aj najlepší brankár, hráč (každý tréner odovzdá svoj hlas pre najlepšieho hráča
a brankára) a strelec turnaja (v prípade rovnosti 2 a viacerých hráčov rozhodnú pokutové
kopy).

Štartovné: 60 Eur

Občerstvenie: pitný režim a jedlo zabezpečí organizátor

Poistenie: účastníci nie sú nijako poistení, organizátor nezodpovedá za fyzickú alebo
materiálnu ujmu spôsobenú účasťou na turnaji. Za osobné veci zodpovedajú jednotlivý vedúci